Politiciens et élections, Votez librement et participez à la démocratie, Votez pour le changement, Référendum en ligne
Daniel Krajcer

Krajcer chce ratovať slovenské hrady a zámky

Daniel Krajcer 19%

button ElectionsMeter.com

Historicky najvyššia suma má v nasledujúcich rokoch pomôcť zachraňovať slovenské kultúrne a historické dedičstvo.

Do obnovy slovenských hradných ruín, kaštieľov či reštaurovania sakrálnych pamiatok má v rokoch 2011-2014 putovať minimálne 144 miliónov eur. Ako informoval šéf rezortu kultúry Daniel Krajcer, suma nie je konečná.

O investované peniaze sa podelí štátny rozpočet so štrukturálnymi fondmi, na pamätihodnosti sa prispeje i z Nórskych fondov. Pri sanácii historického dedičstva majú pomáhať občianske združenia, podnikatelia, ráta sa dokonca s nezamestnanými.

Krajcer si obnovu kultúrnych a historických pamiatok zadal ako domácu úlohu do programového vyhlásenia vlády.

"Som presvedčený, že nie je nič vzácnejšie ako kultúrne dedičstvo, z vecí ktoré môžeme odovzdať budúcim generáciám... Ak sa o to nepostar´me, tak zmizne," povedal minister kultúry.

...

Zdroj: aktualne.sk

Autor: Stanislava Harkotová

 

 


jarmilka -
Marquerno spam

ElectionsMeter n'assume aucune responsabilité pour le contenu des arguments. S'il vous plaît contactez l'utilisateur ou l'auteur des commentaires. Chaque argument sur ElectionsMeter doit contenir le nom de l'auteur et le référence à la source originale du texte. Les utilisateurs devraient être conscients de la loi sur la protection du droit d'auteur. S'il vous plaît lire policy du site.

Retour au sondage: > Slovakia > Politiciens > Daniel Krajcer
 
load menu