Politiciens et élections, Votez librement et participez à la démocratie, Votez pour le changement, Référendum en ligne
Igor Choma

Igor Choma odmieta pre štát zvyšovať dane

Igor Choma 43%

button ElectionsMeter.com

Žilinský primátor Igor Choma aj v mene Združenia krajských miest K8 odmieta výzvu ministra financií Ivana Mikloša k 50-percentnému zvýšeniu daní z nehnuteľností.

„Je to prenášanie bremena na občanov, ktorých štát bude nútiť zaplatiť dvakrát, raz ako platcov dane z príjmov a raz ako platcov dane z nehnuteľností.

Takéto markantné zvýšenie daní v čase negatívnych dopadov svetovej hospodárskej krízy je pre mnohých občanov neúnosné. Občania majú platiť výrazne viac, ale vôbec tým nepomôžu samospráve, lebo štát jej inú časť príjmov zoberie,“ povedal žilinský primátor a zároveň predseda Združenia krajských miest K8 Igor Choma.

Snahu ministra financií riešiť problémy v hospodárení štátu na úkor samospráv odmietajú podľa Chomu aj primátori Bratislavy, Nitry a Košíc a podporu v tejto iniciatíve už vyjadril i trnavský či prešovský primátor.

Návrh Ivana Mikloša, aby v rámci druhého úsporného balíčka samosprávy zvýšili daň znehnuteľnosti o 50 percent a súčasne im štaacute;t o vybranú sumu znížil príjem z podielových daní, je podľa nich neprijateľný.

 

...

 

 

Zdroj: fuu.sk


jarmilka -
Marquerno spam

ElectionsMeter n'assume aucune responsabilité pour le contenu des arguments. S'il vous plaît contactez l'utilisateur ou l'auteur des commentaires. Chaque argument sur ElectionsMeter doit contenir le nom de l'auteur et le référence à la source originale du texte. Les utilisateurs devraient être conscients de la loi sur la protection du droit d'auteur. S'il vous plaît lire policy du site.

Retour au sondage: > Slovakia > Politiciens > Igor Choma
 
load menu