Politiciens et élections, Votez librement et participez à la démocratie, Votez pour le changement, Référendum en ligne
Jozef Hrdlička

Predseda KSS Jozef Hrdlička dostal podmienečný trest (2008)

Jozef Hrdlička 58%

button ElectionsMeter.com

Na trest odňatia slobody na jeden rok s podmienečným odkladom na 13 mesiacov odsúdil v piatok tohto týždňa Okresný súd v Prievidzi predsedu neparlamentnej Komunistickej strany Slovenska (KSS) Jozefa Hrdličku za dopravnú nehodu, pri ktorej ťažko zranil 40-ročného chodca. Okrem toho mu na jeden rok zakázal viesť motorové vozidlo. TASR to potvrdil hovorca Krajského súdu v Trenčíne Roman Tarabus.

 

Podľa jeho informácií sa vinník s prokurátorom dohodol na vine a treste, čo súd akceptoval. Nehoda sa stala ešte 16. júna 2007 v Handlovej v ranných hodinách. Hrdlička viedol svoje osobné motorové vozidlo Škoda Octavia. Pod vplyvom únavy sa u neho prejavil mikrospánok.

 

Vybehol na chodník, kde zrazil spomínaného chodca, narazil do pouličnej lampy a reklamného pútača. Handlovskej firme pritom spôsobil škodu za 10.000 Sk (330 eur). Tie si firma bude vymáhať v občianskom konaní.

 

Hrdlička (1977) bol poslancom Národnej rady SR v rokoch 2002 až 2006. Potom sa KSS vo voľbách do parlamentu nedostala a na zjazde KSS 25. novembra 2006 v Bratislave ho zvolili za predsedu strany.

 

HRDLIČKA: Verdikt prijímam s plnou zodpovednosťou

 

Zdravie a život sú pre predsedu neparlamentnej Komunistickej strany Slovenska (KSS) Jozefa Hrdličku najvyššími hodnotami. “Je pre mňa zadosťučinením, že chodec, ktorého som zranil žije a že mu neostali trvalé následky,” uviedol pre TASR.

 

Ako dodal, verdikt Okresného súdu v Prievidzi – trest odňatia slobody na jeden rok s podmienečným odkladom na 13 mesiacov prijíma s plnou zodpovednosťou. “Ročný zákaz vedenia auta plynie od autonehody, takže lehota práve uplynula v týchto dňoch,” vysvetlil predseda KSS.

 

Nehoda sa stala ešte 16. júna 2007 v Handlovej v ranných hodinách. Hrdlička viedol svoje osobné motorové vozidlo Škoda Octavia. Pod vplyvom únavy sa u neho prejavil mikrospánok. Vybehol na chodník, kde zrazil spomínaného chodca, narazil do pouličnej lampy a reklamného pútača. Handlovskej firme pritom spôsobil škodu za 10.000 Sk (330 eur). Tie si firma bude vymáhať v občianskom konaní.

 

Hrdlička (1977) bol poslancom Národnej rady SR v rokoch 2002 až 2006. Potom sa KSS vo voľbách do parlamentu nedostala a na zjazde KSS . 5. novembra 2006 v Bratislave ho zvolili za predsedu strany.

 

TASR

 

Zdroj: KRIMINOVINY.sk (12.7.2008)


bibi -
Marquerno spam

ElectionsMeter n'assume aucune responsabilité pour le contenu des arguments. S'il vous plaît contactez l'utilisateur ou l'auteur des commentaires. Chaque argument sur ElectionsMeter doit contenir le nom de l'auteur et le référence à la source originale du texte. Les utilisateurs devraient être conscients de la loi sur la protection du droit d'auteur. S'il vous plaît lire policy du site.

Retour au sondage: > Slovakia > Politiciens > Jozef Hrdlička
 
load menu