Politiciens et élections, Votez librement et participez à la démocratie, Votez pour le changement, Référendum en ligne
Sloboda a Solidarita

SaS: Podnikatelia choďte do tendrov, napriek nechuti

Sloboda a Solidarita 20%

button ElectionsMeter.com

Novoprijatý návrh zákona o verejnom obstarávaní má zlepšiť postavenie podnikateľov pri súťažiach o štátne zákazky.

Podľa strany Sloboda a Solidarita by už na rozdiel od bývalého volebného obdobia nemali byť vylučovaní pre falošné príčiny ako napríklad nízka cena.

"Doteraz prichádzali občania legálnou cestou o nemalé peniaze. Výsledok bol, že v rámci obstarávaní sa dosahovali pri zákazkách premrštené ceny, dochádzalo k machináciám, boli vyradzovaní nepohodlní uchádzači a nedalo sa s tým nič robiť, lebo všetko bolo v súlade so zákonom," povedal poslanec SaS a tímlíder pre boj s korupciu Kamil Krnáč.

Nové pravidlá by podľa neho mali ušetriť dve miliardy eur. "V minulom období boli až takéto peniaze rozkradnuté. Za to môžeme postaviť viac diaľnic, škôl, nemocníc, prípadne napraviťproblémy v týchto sektoroch," dodal Krnáč.

...

 

Zdroj: aktualne.sk

Autor: Jakub Filo


jarmilka -
Marquerno spam

ElectionsMeter n'assume aucune responsabilité pour le contenu des arguments. S'il vous plaît contactez l'utilisateur ou l'auteur des commentaires. Chaque argument sur ElectionsMeter doit contenir le nom de l'auteur et le référence à la source originale du texte. Les utilisateurs devraient être conscients de la loi sur la protection du droit d'auteur. S'il vous plaît lire policy du site.

Retour au sondage: > Slovakia > Partis > Sloboda a Solidarita
 
load menu