Politiciens et élections, Votez librement et participez à la démocratie, Votez pour le changement, Référendum en ligne
Slovenská národná strana

SNS nepodporí žiadnu novelu školského zákona

Slovenská národná strana 40%

button ElectionsMeter.com

Predsedníctvo Slovenskej národnej strany (SNS) odporúča svojim poslancom v Národnej rade SR nehlasovať za žiadnu novelu školského zákona, ktorá sa týka používania geografických názvov. Uviedol to predseda strany Ján Slota po dnešnom rokovaní rozšíreného Predsedníctva SNS v Zlatých Moravciach. Zároveň schvaľuje postup ministra školstva Jána Mikolaja v súvislosti s návrhom SMK na novelu školského zákona. Podľa SNS je totiž v rozpore s programovým vyhlásením vlády, ako aj s Ústavou SR. Zachovať chcú súčasnú legislatívu. “Trváme na tom, že akákoľvek zmena, ktorú navrhuje opozícia, je neakceptovateľná a koalícia by ju nemala odsúhlasiť,” povedal Mikolaj.

SNS chce iniciovať rozbehnutie intenzívnejšej výstavby verejno-prospešných stavieb ako sú diaľnice či protipovodňové stavby, ktoré by pomohli eliminovať vzrastajúcu nezamestnanosť. Vyzýva vládu, aby sa finančná kríza neriešila zvyšovaním inflácie. Apeluje na svojich koaličných partnerov, aby Slovensko nevysielalo svojich vojakov do oblastí vojenských konfliktov. Štát to podľa Slotu stojí stovky miliónov korún, pričom vojaci tam nechránia záujmy Európskej únie či Slovenska, ale niekoho tretieho.

Rozšírené predsedníctvo strany sa ďalej uznieslo na tom, že predseda SNS má pred hlasovaním o odvolaní predsedu Telekomunikačného úradu rokovať s predsedami koaličných strán. “Myslíme si, že nespravil nič také závažné, aby bol odvolaný,” skonštatoval Slota. Schválili tiež predvolebné pôsobenie SNS pre voľbami do Európskeho parlamentu. Za vyslovenie nedôvery ministrovi financií Jánovi Počiatkovi hlasovať určite nebudeme, zdôraznil Slota. Vyjadril sa aj k tendrom na ministerstve výstavby a regionálneho rozvoja. Ako zdôraznil, má odpoveď z Úradu pre verejného obstarávania z 3. júla, kde sa “absolútne nijakým spôsobom nespochybňuje systém tendra.” SNS si zaplatila priestor v jednom zo slovenských denníkov, kde vysvetlila všetko okolo tendrov, dodal Slota.

Na dnešnom zasadnutí Predsedníctva SNS sa zúčastnil aj predseda Parlamentu Rómov SR Ladislav Fízik, aby Slotu oboznámil so situáciou Rómov na Slovensku. “Nám sa zdá, že dochádza k uzurpovaniu moci pána Čaploviča a máme pocit, že peniaze z eurofondov nesmerujú k Rómom,” uviedol Fízik. 

Ak by mali mať geografické názvy vo svojom jazyku Maďari, budú ich požadovať aj Rómovia, dodal. Strana maďarskej koalície podľa neho koná sebecky, keď obhajuje práva len jednej menšiny. Slota s týmto vyjadrením súhlasil a skonštatoval, že “rómska národnostná menšina je diskriminovaná.. rdquo;

 

29.11.2008, 09:35 (aktualizované: 29.11.2008, 14:02)

 

http://www.ta3.com/sk/reportaze/105285_sns-nepodpori-ziadnu-novelu-skolskeho-zakona


alexasa -
Marquerno spam

ElectionsMeter n'assume aucune responsabilité pour le contenu des arguments. S'il vous plaît contactez l'utilisateur ou l'auteur des commentaires. Chaque argument sur ElectionsMeter doit contenir le nom de l'auteur et le référence à la source originale du texte. Les utilisateurs devraient être conscients de la loi sur la protection du droit d'auteur. S'il vous plaît lire policy du site.

Retour au sondage: > Slovakia > Partis > Slovenská národná strana
 
load menu