Politiciens et élections, Votez librement et participez à la démocratie, Votez pour le changement, Référendum en ligne
Vangjel Dule

Dule: Hapja e kutive kusht i vetëm për zgjidhjen e krizës

Vangjel Dule 53%

Vangjel Dule (PBDNJ)TIRANE - Një prej aleatëve të PS, kryetari i PBDNJ-së, Vangjel Dule gjatë një konference për shtyp tha se hapja e kutive dhe hetimi i plotë i zgjedhjeve të 28 qershorit është kushti i vetëm për zgjidhjen e krizës politike.

 

“Kërkohet zgjidhje e cila do të nxjerrë vendin nga ngërci politik, do të nxjerrë vendin nga rrënimi i vazhdueshëm ekonomik” u shpreh Dule.

 

Kreu i PBDNJ ftoi shqiptarët ti bashkohen protestës së opozitës më 30 prill.

 

“Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut dëshiron edhe ajo nga ana e vet të ftojë ditën e premte gjithë qytetarët. Është manifestimi më fisnik, motivi i tij përbën thelbin e shoqërive të civilizuara. Është motivi i votës së lrë, i transparencës, i demokracisë.” theksoi Dule.

 

(e.n/BalkanWeb)

 

Burimi: BalkanWeb (28.4.2010)


martina -
Marquerno spam

ElectionsMeter n'assume aucune responsabilité pour le contenu des arguments. S'il vous plaît contactez l'utilisateur ou l'auteur des commentaires. Chaque argument sur ElectionsMeter doit contenir le nom de l'auteur et le référence à la source originale du texte. Les utilisateurs devraient être conscients de la loi sur la protection du droit d'auteur. S'il vous plaît lire policy du site.

Retour au sondage: > Albania > Politiciens > Vangjel Dule
 
load menu