Politiciens et élections, Votez librement et participez à la démocratie, Votez pour le changement, Référendum en ligne
left right

Biographie Bruno Tobback

> Belgium > Politiciens > Socialistische Partij Anders > Bruno Tobback
Bruno Tobback Bruno Tobback
Bruno Tobback
Een Belgisch politicus, voorzitter van de sp.a sinds 2011. | Un homme politique belge, néerlandophone, actuel Président du sp.a. | A Belgian politician.
email
email
email

DESCRIPTION DU CANDIDAT: 

Bruno Tobback Biographie

NLD:

 

Bruno Tobback (Leuven, 22 augustus 1969) is een Belgisch politicus. Hij was minister van Leefmilieu en Pensioenen in de Belgische federale regering van Guy Verhofstadt. Hij is een Vlaamse socialist (partijvoorzitter van sp.a) en zoon van eveneens ex-minister en ex-sp.a-voorzitter Louis Tobback, waardoor hij dan ook bekend werd.

 

Hij is licentiaat rechten (VUB in 1992) en licentiaat sociaal en economisch recht (RUG in 1994). In het Vlaams Parlement was hij voorzitter van de sp.a-fractie.

 

Op 18 september 2008 maakte hij een zware val bij het bergbeklimmen in Oostenrijk en werd hij met barsten in de schedel en verscheidene breuken opgenomen in een ziekenhuis. Zijn vriendin Vicky Willems kon zijn val stuiten doordat ze met een touw aan mekaar vastgemaakt waren.  Op 2 juli 2009 volgde Tobback Peter Vanvelthoven, die de nieuwe sp.a-fractieleider werd in het Vlaams Parlement, op als sp.a-fractieleider in de Kamer.

 

In 2011 stelde hij zich kandidaat om ontslagnemend partijvoorzitster Caroline Gennez op te volgen als voorzitter van de sp.a. Hij was de enige kandidaat, en op 18 september 2011 hield zijn partij een congres in Nieuwpoort waarbij hij officieel verkozen werd met 96,6 procent van de stemmen op zijn naam. Bij de provincieraadsverkiezingen in 2012 komt Tobback op als lijstduwer voor sp.a in het district Diest.

 

Politieke carrière

  • 1995: Provincieraadslid Vlaams-Brabant
  • juni 1995 - juni 2004: Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Leuven
  • juni 2004 - juli 2004: Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Provincie Vlaams-Brabant
  • juli 2004 - 2007: Minister van Leefmilieu en Pensioenen in de Belgische federale regering
  • juli 2009 - 2011: Kamerfractievoorzitter sp.a
  • september 2011 - heden: voorzitter van de sp.a

 

bron

 

 

FRA:

 

Bruno Tobback, est un homme politique belge, néerlandophone, actuel Président du sp.a. Fils de Louis Tobback, il est né le 22 août 1969 à Louvain. Il est licencié en droit de la Vrije Universiteit Brussel (1992) et licencié en droit social et économique de la Rijksuniversiteit Gent (1994). Il fut ministre fédéral de l'Environnement et des Pensions du gouvernement Verhofstadt II (du 20 juillet 2004 au 21 décembre 2007). Il a été élu député fédéral de la circonscription de Louvain lors des élections du 10 juin 2007. Élu le 18 septembre 2011 avec 96,9 % des voix, il succède à Caroline Gennez, à la tête du sp.a.

 

source

 

 

ENG:

 

Bruno Tobback (born 22 August 1969) is the president of the Flemish socialist party Different Socialist Party (SP.A). He was Minister of Environment and Pensions in the Belgian federal government from 2004 until 2007. He is the son of former minister and current Mayor of Leuven Louis Tobback. He is a Licentiate in Law (Vrije Universiteit Brussel, 1992) and a Licentiate in Social and Economic Law (UGent, 1994). He was a member of the Flemish Parliament from 1995 to 2004. On 18 September 2011 he was elected chairman of SP.A.

 

Bruno Tobback is intent on banning old-fashioned incandescent light bulbs, and thinks the ban on incandescent light bulbs should be included in the list of measures under the Kyoto Protocol. He has a Master's Degree in Law (VUB, 1992) and a Master's Degree Social and Economic Law.

 

He was the president of the SP.a-group in the Flemish Parliament. He was responsible for environment, conservation of nature and mobility.

 

On 18. September 2008, he was badly injured after a fall during mountain climbing in Austria, after which he was taken to hospital with several cracks in the skull and multiple fractures. His girlfriend Vicky Willems managged to encounter his fall, as they were linked to each other with a cord.  On 2. July 2009, he followed Peter Vanvelthoven, who was the new leader of the SP.a-fraction in the Flamish Parliament, as the fraction-leader of SP.a in congres.

 

2011, he was a candidate to follow Caroline Gennez as the president of SP.a. Being the only candidate, he was elected on 18. September 2011 in Nieuwpoort at a congress, with 96,6% of all votes.

 

source

13.09.2012

updated: 2014-03-18

icon Bruno Tobback
icon Bruno Tobback

ElectionsMeter n'assume aucune responsabilité pour le contenu des arguments. S'il vous plaît contactez l'utilisateur ou l'auteur des commentaires. Chaque argument sur ElectionsMeter doit contenir le nom de l'auteur et le référence à la source originale du texte. Les utilisateurs devraient être conscients de la loi sur la protection du droit d'auteur. S'il vous plaît lire policy du site. Si ce texte contient une erreur ou des informations incorrectes que vous souhaitez les corriger, ou même vous voulez gérer l’administration du profil ,veuillez nous contacter. contactez-nous..

 
load menu