Politiciens et élections, Votez librement et participez à la démocratie, Votez pour le changement, Référendum en ligne
left right

Biographie Michel Daerden

> Belgium > Politiciens > Socialistische partij > Michel Daerden
Michel Daerden Michel Daerden
Michel Daerden
Was een Waals-Belgisch politicus van de PS. | Was a francophone Belgian politician. Died in 2012.
email

DESCRIPTION DU CANDIDAT: 

Michel Daerden Biographie

NLD:

 

Michel J. Daerden (Baudour, 16 november 1949 – Fréjus, 5 augustus 2012) was een Waals-Belgisch politicus van de PS en sinds 7 juli 2010 volksvertegenwoordiger van het Waals Parlement. Hij was federaal minister van Pensioenen en Grootstedenbeleid.

 

Politieke carrière

Daerden kwam uit een socialistische familie en was aan zijn carrière in de partij begonnen als raadgever van machtigste Luikse PS-politicus van dat ogenblik, André Cools, met name bij het beheer van intercommunales. Zijn eerste politieke mandaat bekleedde Daerden als gemeenteraadslid in Ans na de verkiezingen in 1982. In 1987 kwam hij voor het eerst in de Kamer van Volksvertegenwoordigers voor het arrondissement Luik, in 1991 werd hij senator. Bij een ministerwissel in de federale regering Dehaene I kreeg Daerden in december 1994 voor het eerst een ministerpost met als bevoegdheden Wetenschapsbeleid en Infrastructuur, een bevoegdheid die hij overnam van Jean-Maurice Dehousse, die burgemeester van Luik werd. Na nieuwe verkiezingen in 1995 werd hij minister van Verkeer in de regering Dehaene II en kreeg te maken met dossiers over bijvorbeeld de hst-aanleg naar Nederland en Duitsland, het faillissement van de RMT, de schuld van de NMBS, de overname van Sabena door Swissair en de vraag vanuit Antwerpse havenkringen om de IJzeren Rijn opnieuw in gebruik te nemen.

 

Ondertussen was Daerden schepen (1991) en ten slotte burgemeester (1993) van Ans geworden, waar hij tot zijn dood titulair burgemeester was (het ambt van burgemeester en minister is in België niet combineerbaar). Ook had hij zich geleidelijk van zijn mentor Cools verwijderd en toenadering gezocht tot Guy Mathot. Binnen de Luikse PS-federatie namen Daerden en Mathot in de jaren 90 van vorige eeuw daardoor een middenpositie in tussen de twee machtigste groepen, de groep rond de vermoorde André Cools enerzijds en de groep rond José Happart anderzijds.

 

Na federale en regionale verkiezingen in 1999 stapte Daerden definitief over naar het regionale niveau. Hij werd eerst minister van Beroepsopleiding en Huisvesting in de Waalse regering, vanaf 2000 werd hij viceminister-president van de Waalse regering met als bevoegdheden Begroting, Financiën, Huisvesting, Infrastructuur en Openbare Werken, vanaf 2003 tegelijk ook minister van Begroting in de Franse Gemeenschapsregering. Na de regionale verkiezingen van 2004 werd hij viceminister-president in zowel de Franse Gemeenschapsregering met als bevoegdheden Financiën, Begroting, Publieke Betrekkingen en Sport als in de Waalse regering, met als bevoegdheden Begroting, Financiën, Openbare Werken, Infrastructuur en Erfgoed. Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 2006 in Ans haalde de PS met hem als lijsttrekker de absolute meerderheid.

 

Overlijden

Op 26 juli 2012 werd Michel Daerden tijdens een vakantie in Frankrijk getroffen door een dubbele hartaanval, waarna hij in een kunstmatige coma werd gehouden. Op 5 augustus 2012 overleed hij na enkele vruchteloze pogingen om hem uit coma te halen. Op maandag 13 augustus 2012 vond de begrafenis plaats.

 

bron

 

 

ENG: 

 

Michel Daerden (16 November 1949 – 5 August 2012) was a francophone Belgian politician, a member of the Parti Socialiste, and a Finance auditor.

 

Early life

Daerden was born in Baudour, Belgium. With a reputation as a 'bon vivant', his undenied penchant for a drink (especially Pomerol) led him to be lovingly nicknamed "the Gainsbourg of Belgian Politics" both by himself in a famous TV interview and by Belgium's much respected weekly news magazine Le Vif/L'Express.

 

Political career

Michel Daerden was elected to the Belgian Chamber of Representatives in 1987. In 1991 he was elected to the Belgian Senate. Daerden served in the Federal government as Federal Minister for Science Policy and Infrastructures (1994-1995) and Federal Minister of Transport (1995-1999). After the elections of 1999 Daerden was elected to the Walloon Parliament and became Minister for Employment, Training and Housing in the Walloon Government. Daerden then became Vice-President of the Walloon Government in April 2000 and was in charge of Finance, Budget, Housing, Infrastructure and Public Works (April 2000 to June 2004), he co-currently served as minister of the budget for the French Community (June 2003 to June 2004). After the Regional elections of June 2004 he became Vice-President of the Walloon Government in charge of Budget, Finance and Equipment(2004-2009) and co-currently Vice-President of the Government of the French Community in charge of Budget and Finance (2004-2009). In 2009 Daerden transferred to the federal government where he served as Minister for Pensions and Big Cities (2009-2011).

 

Daerden als served as mayor of Ans, on the outskirts of Liège from 1993 to 2011. :In March 2011 a majority of members of the town council, including members of his own party, voted to depose Daerden as mayor. The Liège division of the PS later supported this and forced Daerden to relinquish the office.

 

Personal life

Michel Daerden has two daughters. Aurore Daerden is a DJ and a stylist: Elena Daerden is a student. His son, Frédéric Daerden, is the mayor of Herstal and an MEP. On 26 July 2012, while on holiday in France, Daerden suffered a heart attack which put him in a coma. He died, aged 62, on 5 August in Fréjus.

 

source

2012-09-01

updated: 2014-03-18

icon Michel Daerden
icon Michel Daerden

ElectionsMeter n'assume aucune responsabilité pour le contenu des arguments. S'il vous plaît contactez l'utilisateur ou l'auteur des commentaires. Chaque argument sur ElectionsMeter doit contenir le nom de l'auteur et le référence à la source originale du texte. Les utilisateurs devraient être conscients de la loi sur la protection du droit d'auteur. S'il vous plaît lire policy du site. Si ce texte contient une erreur ou des informations incorrectes que vous souhaitez les corriger, ou même vous voulez gérer l’administration du profil ,veuillez nous contacter. contactez-nous..

 
load menu