Politiciens et élections, Votez librement et participez à la démocratie, Votez pour le changement, Référendum en ligne
left right close

Partia Demokratike e Shqipërisë

> Albanie > Partis > Partia Demokratike e Shqipërisë
Partia Demokratike e Shqipërisë est prêt à votre avis, de soutien et de vote. Votez en ligne!
 
photo  Partia Demokratike

Partia Demokratike - pour

Partia Demokratike është parti politike e qendrës së djathtë në Shqipëri. | The Democratic Party of Albania (PD) is a conservative political party in Albania.
 NO! PD

Partia Demokratike - contre

Kliko, nëse ju nuk e mbështesin Partia Demokratike e Shqipërisë. Thuaj pse. | Click, if you do not support the PD. Say why.

Les résultats des élections en ligne en faveur de "Partia Demokratike" dans le graphique

graph
SQI: Partia Demokratike (PD) është parti politike e qendrës së djathtë në Shqipëri. Partia Demokratike është partia kryesore në koalicionin qeverisës pas zgjedhjeve të 28 qershorit 2009. Kryetar: Lulzim Basha Viti i krijimit: 1990 Spektri politik:E djathta e qendrës Organizata e rinisë: Forumi Rinor i PD burimi ENG: The Democratic Party of Albania (Albanian: Partia Demokratike e Shqipërisë, PD) is a conservative political party in Albania. The party has been the leading party in the governing coalition since the 2005 parliamentary elections. It is an observer member of the European People's Party (EPP) and a full member of the International Democrat Union and Centrist Democrat International. ...
pour33contre   I qartë e mbështesin atë. Partia Demokratike e Shqipërisë është mjaft i mirë parti politike. Për shembull, për shkak se ... (nëse kam kërkuar të shkruaj pse ajo është e mirë, kam shkruar këtu), positive
pour33contre   Unë jam kundërvënë me forcë. Zgjedhje Partia Demokratike (PD) është mjaft e keqe. Për shembull, për shkak se ... (nëse kam kërkuar të shkruaj pse ajo është e keqe, kam shkruar këtu), negative
Pourcentage actuelle (de préférence)
pour Partia Demokratike

PD: Rama e bëri bashkëshorten e tij “kurbanin” e radhës,...


... të zbardhi faturat Partia Demokratike sheh vërtet keqardhje për faktin se z. Rama në një akt burracaku bëri mbrëmë kurbanin e radhës, gruan e tij të cilën e nxori për ta mbrojtur, ndërkohë që të gjithë e dinë se dy lejet e pallatit-pajë të ndërtuar në lulishten mes pallateve janë firmosur jo nga Linda, por nga Edi Rama. Partia Demokratike vazhdon t’i quajë të pazbardhura akuzat e bëra në drejtim të kryesocialistit Edi Rama lidhur me ...


1 Maji, PD koncert, Berisha: Shqiperia sot e lire


Tirane - Mbyllet koncerti festiv Ora 13:20-Per rreth nje ore kengetare te ndryshem performuan ne koncertin festiv te zhvilluar nga Partia Demokratike. Koncerti u mbyll qetesisht, ndersa deputete demokrate u shprehen se festimi nuk ishte nje sfide per protesten e PS, por ishte thjesht nje feste.Paloka tha se koncerti nuk është një sfidë për askënd dhe se ai po zhvillohet në kuadër të ditëve europiane. “Është dhe një mesazh për ata që pengojnë integrimin”- nënvizoi Paloka në një ...


PD - Berisha pohon: Po kreva një operacion në gju


TIRANE-Kryeministri Sali Berisha pohon se kryer një operacion në këmbën e djathtë të premten e javës që sapo kaloi. Një ditë pas kyreartikullit të të përditshmes së Gazeta Shqiptare se kryeministri ka qëne në spital për një operacion, sot kreu i qeverisë pohon se i është nënshtruar një ndërhyrjeje të vogël kirurgjikale. “Është e vërtetë që bëra një operacion. Të premten në orën 20:15 minuta pata një ...


[TOP 4]

> Partia Demokratike e Shqipërisë > Actualités
 
partia a djatht ne shqiperi, partia demokristiane e shqiperise, partia demokratike, www partia socialiste org.politik.albania, prtia demokratike ne shaiperi, partia demokratike e shqiperis, Partia Demokratike Shqiperi, partia demokratike ne shqiperi, e djathta ne shqiperi, foto e sali berishes et d'autres...
load menu